UWAGA.

Żeby nie było totalnego chaosu z odpowiedziami i ogólnego zagmatwania wątków przy tylu poszukiwanych tytułach, opis każdego szukanego przeze mnie filmu/serialu publikuję jako osobny komentarz (odpowiedź) na mój temat.

▶ Bardzo proszę wszystkich o wpisywanie swoich ewentualnych odpowiedzi, pytań, komentarzy •bezpośrednio• jako odpowiedź pod konktertnym opisem do którego się odnoszą.

Tak będzie przejrzyściej, nie trzeba będzie także przewijać całej strony na dół, aby zobaczyć czy tytuł został już przez kogoś zidentyfikowany.

Dziękuję za poświęcony czas na zapoznanie się z powyższym tekstem, i liczę na owocne poszukiwania...

" Towarzysze Filmwebowicze, pomożecie ❓ " ;)

ivaxxavi

Po trzykroć nie wiem.
Obejrzałem ten fragment (swoją drogą świetny), sceny bardzo podobne do tego co opisałem, ale...
No właśnie - ale żadna nie zdawała mi się w jakimś stopniu zmana.
Czyli albo tak zapomniałem - ktoś pisał że to leciało w 80 roku, czyli musiałbym jako kilkulatek oglądać (chyba tak jednak nie było - nie wien), albo zapamiętałem tamtą scenę z innego sensacyjnego filmu czy serialu, w którym była tylko jednorazowym epizodem - widowiskowym, ale nie będącym czymś stałym w tym co widziałem.

Dzięki za ten tytuł i filmik - warto było to zobaczyć ;)

Montago

Film owszem mógł lecieć w 1980 r., ale też np kilka lat później mogła go powtórzyć telewizja. Im przybywa lat tym człowiek bardziej odkrywa, że pamięć jest czymś bardzo niestabilnym i ulotnym. Często mi się zdarza być zaskakiwanym przez filmy, które powtarzam sobie po latach, okazuje się, że inaczej zapamiętałem końcówkę albo pomyliłem z innym film itp.

A swoją drogą, przez Ciebie teraz mam dręczące myśli w głowie, bo kilka innych opisanych przez Ciebie filmów (jak chociażby ten western albo czarno-biały krótki metraż o konstruktorze) na 100% widziałem, ale za nic nie potrafię sobie przypomnieć i też nie mogę znaleźć ;)

ivaxxavi

Myślę, że za mało pamiętam, by nadal drążyć jaki to film/serial. Rezygnuję z poszukiwania tego tytułu ;)


Może teraz gdy hurtowo oceniasz filmy, odkryjesz te tytuły, i obaj będziemy mogli odetchnąć ;)

Montago

Jak natrafię na coś co mogłoby pasować do poszukiwanych przez Ciebie tytułów dam znać. A tak w ogóle to nikt mnie nie uprzedził, że są jakieś odgórne limity ile można ocenić filmów dziennie i wraz ze wzrostem liczby ocenianych filmów ten limit się zmniejsza. Myślałem, że w dwa dni załatwię sprawę, a tu takie utrudnienia. Irytujące. Podobnie jak ten idiotyczny asystent, który mi wciska "12 gniewnych ludzi" pomimo, że oceniłem na 10. Teraz już wiem dlaczego ludzie narzekają na ten portal ;)

ivaxxavi

Limity jadą cały czas w dół :/
Gdy ja kończyłem hurtowe ocenianie , miałem już go na poziomie 30 szt. na dobę.
I nawet wcześniej, np. przy 100 to utrudniało, bo "lecąc" po aktorach, nagle mnie w połowie czyjejś filmografii blokowało.
A te limity to chyba kara za bycie zbyt zaangażowanym, FW woli ludzi mniej zorientowanych w filmowym świecie :P :D

Montago



33 )

Film o motocykliście, a raczej chyba kaskaderze.
Najpewniej głównym motywem filmu był występ - jazda bohatera w tzw. beczce śmierci, czyli po pionowej, wewnętrznej ścianie konstrukcji w kształcie właśnie beczki .
Należało tak rozpędzić motor, by siła odśrodkowa utrzymała go na pionowej, drewnianej ścianie.
Nie pamiętam za bardzo fabuły, ale te jazdy były chyba nawet kilkakrotnie pokazywane.
Jakaś rywalizacja?
A może tam trauma z powodu jakiegoś dawnego wypadku uniemożliwiała mu te występy ?

Produkcja - lata 60/70 , raczej mniej prawdopodobne 80-te.
▼▼▼

Montago

A może któryś z tych...?

https://www.filmweb.pl/film/There+Is+Another+Sun-1951-137516

https://www.filmweb.pl/film/Wall+of+Death-1956-674198

Serendipity_3

Bardzo możliwe że to ten drugi tytuł, choć dałbym głowę że był kolorowy i dział się w latach 60/70'...
Ale sam też przekopałem internet i nic odpowiedniego nie znalazłem.
Dzięki za propozycje.

Montago


34)

Film, (albo króciutki miniserial) , może komedia sensacyjna, może sama sensacja.
Leciał w TV najprawdopodobniej w 2 połowie lat 90-tych, może do połowy 2000-nych.

Umiera Szef jakiejś mafi, i przekazuje w spadku swoją Organizacje córce, która nic nie wie o jego działalności - nawet mieszkała gdzieś daleko...
Zostaje wezwana na pogrzeb i wtedy wbrew innym ludziom z Organizacji dostaje cały majątek.

Najbardziej charakterystycznym motywem filmu jest przemawianie tego Bossa do córki "zza grobu" - ojciec spodziewał się że ona o niczym nie ma pojęcia, i dlatego nagrał dla niej mnóstwo kaset video ze swoimi radami.
Wszystkie nagrania były podłączone do systemu komputerowego, który przyjmował od niej głosowe zapytania.
Dziewczyna o coś pytała, a komputer wyszukiwał odpowiednią kasetę i wyświetlał filmik z poradą, czasem kilka powiązanych.
Telewizor od tego systemu stał na biurku w gabinecie Bossa, i tam córka pytała komputer o radę.
Ale tylko o sprawy "biznesowe", przy osobistych system nie znajdował żadnych danych.
To wszystko działo się w luksusowej willi / hacjedzie z śródziemnomorskim ogrodem i basenem.
Nie wiem czy gdzieś nad morzem Śródziemnym, czy np. w Kalifornii...
W każdym bądź razie dzięki tym nagraniom nowa Szefowa dawała sobię radę, ludzie jej ojca słuchali poleceń.
Na 50% kojarzę że może ojciec jednak żył, tylko chciał w ten się pogodzić z córką,...

▼▼▼

Montago

chce filmu szukam film był taki koles z pilom mechanicznom i on chacał tych dzieci i on nie wiem czy gwalcil ale robil je w bambuko bo najpierw zapraszał do lasiku i do domku a potem brał pile mechanicznom i nie było dzieci wiem że film stary bo lata 80

Montago

35)

Film bardzo podobny do "Trzynastki", tj. jakaś porządna nastolatka poznaje koleżankę, łobuziarę, wyluzowaną, ostro się ubierającą, może nawet coś kradnącą.
Ona tak jej tak imponuje, że sama stara się taką być.
Myślę że bohaterki miały 15-18 lat, a film był raczej europejski.
Oglądany po roku 2000 - do raczej max 2015.

Montago

Co prawda amerykański, ale może ten? https://www.filmweb.pl/film/Truj%C4%85cy+bluszcz-1992-8751

underground73

Niestety nie , "Trujący bluszcz" znam jeszcze z VHS. To było francuskie, niemieckie... Chyba nie ma sensu szukać, już coraz mniej go pamiętam ;)

Montago

Takie coś jeszcze przypadkiem znalazłem:
https://www.filmweb.pl/film/Natalie+Die+H%C3%B6lle+nach+dem+Babystrich-1997-2363 22

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones